четврток, 13. август 2020. Вести денес: 155
home Вести

Костовски: На граѓаните им е доста од лажни ветувања

Костовски: На граѓаните им е доста од лажни ветувања

Утринава, заедно со носителот на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и кандидатот за пратеник Боро Илиевски се дружевме со граѓаните од нашата општина Бутел на голем, победнички хепенинг пред општинската зграда.

Поразговаравме со граѓаните кои дојдоа во голем број. Тие се подготвени за најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ. Ме радува што атмосферата помеѓу нив е позитивна. Доста им е од лажни ветувања, доаѓа време за #обнова, за подобра иднина.

Уште малку време остана до денот кога сите граѓани на Република Македонија треба да го направат својот избор а јас сум убеден дека тоа ќе биде бројот 14!

А во патриотски Бутел, победата ќе биде најголема!

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова

Коронавирус