вторник, 3. август 2021. Вести денес: 100
home Вести

Костовски: Граѓаните се силно мотивирани и желни за промени

Костовски: Граѓаните се силно мотивирани и желни за промени

Денот го завршуваме со средба со граѓаните од населено место Бел Камен.

Приказната е иста како и на другите места – многу ветувања а ништо не е сработено. Чесно им кажавме дека не можеме преку ноќ да ги решиме нивните проблеми, но им ветивме дека напорно ќе работиме за да го постигнеме тоа. И ќе го постигнеме!

Ме радува тоа што граѓаните се силно мотивирани и желни за промени. На 15-ти јули тие ќе го направат правилниот избор, ќе го заокружат бројот 14 и ќе одберат #ОбноваНаМакедонија!, објави на својата Фејсбук страница кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски.

Коронавирус