сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Костовски: Фатени се живи на дело!

Костовски: Фатени се живи на дело!

Фејсбук статус на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ-Бутел Дарко Костовски:

Фатени се живи на дело!

Адвокатот на Заев, Васко Димишков не можел да рекетира милиони евра без притоа позади него да стои некој од власта.

Сестрата на Димишков го замрзна имотот на ВМРО-ДПМНЕ, тоа е организирана системска мафија кој перманентно системот го држи во грч, притоа длабоко пенетрира и во судскиот систем и на чело со СДСМ максимално го контролира што за една нормална демократија е незамислива работа.

Одговорност мора да има!, вели во својата објава Костовски.

Локални избори 2021