петок, 17. септември 2021. Вести денес: 23
home Вести

Костовски до Зекири: Муки, тешко се брани Луј Витон судството

Костовски до Зекири: Муки, тешко се брани Луј Витон судството

Мухамед Зекири е албанскиот Костадин Костадинов, човекот како да е вработен бо Мамас ајвар. Очигледно единствена задача му е да одработи за Зоран Заев, не бира лаги и измислици за да ја исполни истата.

Муки, тешко се брани Луј Витон судството. Тешко е да се брани криминал кој слободно може да се преточи на холивудско филмско платно, тешко се брани корупцијата и рекетот на Заев, Муки има ужасно тешка задача, но нема да се мачи уште многу, по 12 Април Заев оди во опозиција.

Тогаш кога оваа банда ќе оди во опозиција, ке има одговорност за сиот криминал, корупција и рекет кои што Муки се обидува да ги заштити, напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Бутел Дарко Костовски.

Коронавирус