петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Вести

Костовски: Бутел повторно раскопан, една иста улица ја прават втор пат (ФОТО)

Костовски: Бутел повторно раскопан, една иста улица ја прават втор пат (ФОТО)

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели фотографии од општина Бутел каде една иста улица по втор пат ја прават.

-По незнам кој пат се раскопува централната улица во Бутел, поранешна Бутелска сега улица Александар Урдаревски, невиден хаос и сообраќаен метеж веќе десетина дена по улиците на нашата Општина.
Сеа работи неквалитетно па се прекопува, пред една година истава улица со месеци беше раскопана за што по силниот медиумски и граѓански притисок од Градот Скопје и Општина Бутел се одзваа и тврдеа дека се работи за нормален процес со кој треба да се натапка тоест да легне тампонот, еве после една година повторно раскопување и повторно голем хаос, дали и овој пат ќе чекаме да се натапка тампонот шест месеци❓
Шилегов и Смилевски не се способни да асфалтираат една улица, иако овој проект е на град Скопје сепак Општина Бутел верувам можеше да влијае да не се повторува оваа веќе трагикомична состојба❗️, стои во неговиот пост на Фејсбук.

По незнам кој пат се раскопува централната улица во Бутел, поранешна Бутелска сега улица Александар Урдаревски, невиден…

Gepostet von Дарко Костовски am Montag, 8. Juni 2020

 

Локални избори 2021