петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Костовски: Бранителите беа за Македонија кога беше најпотребно, заедно со нив ќе продолжиме да работиме за татковината

Костовски: Бранителите беа за Македонија кога беше најпотребно, заедно со нив ќе продолжиме да работиме за татковината

Денес го завршуваме денот со оние кои беа во првите борбени редови во одбрана на татковината, бранителите. Заедно ја посетивме црквата “Св. Јован Крстител” во општина Бутел.

Тие беа тука кога беше најпотребно, кога нашата држава беше во сериозен воен конфликт. Наша должност како Македонци е да ја браниме и сакаме Република Македонија.

#ИсправиСеМакедонијо

Коронавирус