петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Костовски: Александрова може само да бара оставка од своите стопани, Зоран Заев и Вице Заев

Костовски: Александрова може само да бара оставка од своите стопани, Зоран Заев и Вице Заев

Не може да бара оставка од лидер на ВМРО-ДПМНЕ, некој што не е член на ВМРО-ДПМНЕ.

Александрова може само да бара оставка од своите стопани – Зоран Заев и Вице Заев, истиот оној Зоран Заев кој велеше дека СДСМ ќе тепа со 120 илјади гласа разлика.

Емилија, ти и таквите како тебе одработуваат за Заев, кој ја уништи Македонија, кој распродаде се што можеше да се распродаде.

Бутел како и нашите браќа и сестри од другите општини оставија срце на терен и победивме. Победивме во 41 општина и така ќе биде секогаш кога тоа ќе треба да го направиме за ВМРО, за претседателот Мицкоски и секако за Македонија – напиша на Фејсбук, Дарко Костовски.

Коронавирус