четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 42
home Вести

Костадинов призна дека СДСМ има изгубено многу гласови на избори

Костадинов призна дека СДСМ има изгубено многу гласови на избори

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во вчерашното гостување на ТВ21 призна дека СДСМ во текот на изборите изгуби многу гласови на сметка на нивната партија и коалицијата.

„Така е имаше намалување, станува збор за претседателски избори можеби и самата кампања не анимира доволно луѓе да излезат на гласање. Не знам од која причина“, појасни Костадинов.

Костадинов истакна дека без разлика на тоа на крајот на денот е битно што нивниот кандидат победил на избори.

Коронавирус