четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 9
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

Костадинов по терк на Заев не одговори дали ќе сноси одговорност ако барем еден се зарази или почине од корона вирусот во време на кампања

Костадинов по терк на Заев не одговори дали ќе сноси одговорност ако барем еден се зарази или почине од корона вирусот во време на кампања

Костадин Костадинов вечерва во „Само Вистина“ го одбегна прашањето на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски дали ќе сноси одговорност ако во време на кампања има барем еден заразен или починат.

„Дали ти ќе сносиш одговорност во време на кампања доколку има еден заразен или еден починат од корона вирусот, дали од твојот тим, дали од граѓаните кои што ќе излезат на гласање или со кои што ќе се сретнеш ? Дали ќе имаш одговорност и дали подоцна ќе сносиш јавно одговорност за барем еден заразен или починат во време на изборна кампања“ го запраша Арсовски неговиот соговорник Костадинов.

Костадинов го избегна прашањето и не сакаше да одговори.

Парламентарни избори 2020