петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 101
Во живо

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски од индустриската зона „Жабени“

home Вести

Костадинов и Николов над законите: Корона избори, корона прослава во недозволено време (ФОТО)

Костадинов и Николов над законите: Корона избори, корона прослава во недозволено време (ФОТО)

СДСМ и власта не се откажа од изборите во Штип кои се одржаа вчера, цената сепак ја плаќа кризата со корона која допрва ќе крахира во пресрет на јануарскиот бран кој го очекуваат лекарите.

И во меѓувреме додека на изборите се уценуваа гласачи болни од КОВИД да излезат да гласаат, полицијата остана слепа и глува како и што истото го направи вечерта додека работеше угостителки објект надвор од дозволеното време.

На Твитер се појави и фотографија на која Костадин Костадинов е во друштво на новиот градоначалник на Штип во кафеана на познат бизнисмен по 21 часот кога е забрането да работат локалите се со цел да не дојде до ширење на вирусот.

-Ко то тамо пева после 21:00 часот, во штипски Локал на познат бизнисмен?
За обичните смртници важат СИТЕ закони, а за моќниците се отвараат и кафани после полноќ!
Мандатот почна со прекршоци…, се наведува во твитот.

#ВоСигурниРаце

Гневните корисници на социјалните мрежи пишуваат и дека вчера во Штип ги немало полицајците и специјалните да направат драма како во Дебар Маало кога упаднаа на масата на Христијан Мицкоски.

Сега сите молчат, молчи и СДСМ со соопштенија до јавноста.

Локални избори 2021