вторник, 28. март 2023. Вести денес: 115
home Вести

„Коста Костадинов и Заев крадете! Крадете фотографии за да прикажете дека нешто сте направиле“ (ФОТО)

„Коста Костадинов и Заев крадете! Крадете фотографии за да прикажете дека нешто сте направиле“ (ФОТО)

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук пишува дека единствено што ги бива Коста, Заев и другарите е лагата и манипулацијата, современиот платен агитпроп на хунтата со буџетски пари.

-Единствено што ги “бива” Коста, Заев и другарите е лагата и манипулацијата, современиот платен агитпроп на хунтата со буџетски пари.
@kosta kostadinov, Zoran Zaev, крадете! Фотографии крадете за да прикажете дека нешто сте направиле. Тоа нема никаква логика ако навистина сте изградиле.
Реалноста е таа дека НИШТО не сте изградиле, освен Хибриден систем базиран на лаги и рекет, стои во неговиот пост на Фејбсук.

Единствено што ги "бива" Коста, Заев и другарите е лагата и манипулацијата, современиот платен агитпроп на хунтата со…

Gepostet von Naum Stoilkovski am Mittwoch, 10. Juni 2020

 

loading...