вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 141
home Вести

Косовскиот премиер во посета на Скопје

Косовскиот премиер во посета на Скопје

Владина делегација на Република Косово предводена од премиерот Авдулах Хоти денеска престојува во официјална посета на земјава.

Хоти во Скопје ќе има тет-а-тет средба со премиерот Зоран Заев по што ќе имаат официјална средба заедно со делегациите на двете земји и заедничка прес-конференција.

Косовскиот премиер ќе биде примен и од претседателот на Собранието Талат Џафери.

Коронавирус