сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Косовска пратеничка го обвинува Заев за лицемерие поради љубовта што сега ја има кон Русија

Косовска пратеничка го обвинува Заев за лицемерие поради љубовта што сега ја има кон Русија

Пратеничката во Косовскиот парламент од движењето „Самоопределување“ на идниот косовски премиер, Албин Курти, индиректно го обвинува Заев за лицемерие.

Скопјанката Влера Ѓакова која е блиска соработничка на Курти се чуди како Заев фрлаше со дрвја и камења по Путин а сега го менува ставот.

– Од Русија со љубов: Односите со Москва за Зоран Заев сега се пријателски иако ја обвини за државен удар! – пишува Ѓакова која беше дел од тимот на кандидатот за претседател Блерим Река на последните избори.

Коронавирус