среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 128
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Косово не можело да го пронајде обвинетиот за масакрот кај Смилковско кој со години се крие таму

Косово не можело да го пронајде обвинетиот за масакрот кај Смилковско кој со години се крие таму

Косовските власти не знаат каде е Африм Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм“ за кого до надлежните косовски служби од македонска страна е побарана екстрадиција, известија денеска македонските власти.

„Министерството за правда на Република Македонија ќе испрати ургенција и ќе побара од надлежните косовски власти да направат напори за пронаоѓање на лицето и негова екстрадиција со цел да биде изведено пред лицето на правдата“, известија од Правда.

Коронавирус