петок, 30. јули 2021. Вести денес: 159
home Вести

Косопственикот на струмичкиот бренд познат по ајварот МАМАС, вчера на својот twitter профил објави пост во кој телевизијата Канал 5 ја нарече Анал 5!

Косопственикот на струмичкиот бренд познат по ајварот МАМАС, вчера на својот twitter профил објави пост во кој телевизијата Канал 5 ја нарече Анал 5!

Косопственикот на струмичкиот бренд познат по ајварот МАМАС, вчера на својот twitter профил објави пост во кој телевизијата ја на нарече Анал 5!

Twitter постот на еден од споствениците на МАМАС, Калин Бабушку,  беше полн со говор на омраза и навреди кои не доликуваат на еден интелектуалец и бизисмен, особено не на човек поврзан со овој бренд. Неговата омраза беше насочена кон нашата ТВ куќа но и уште една членка на медиумската асоцијација ММА, така што Канал 5 ТВ утре ќе поднесе соодветни поднесоци до Судот и Обвинителството, со  цел заштита на нашиот углед, но и заштита на севкупната јавност од ваквиот говор на омраза и вербален примитивизам.

Истовремено за овој скандал ќе ја информираме Американска Амбасада, делегацијата на ЕУ во Македонија и особено Британската Амбасада, која е носител на кампања против лажните вести и говорот на омраза по медиумите и социјалните мрежи.

Коронавирус