петок, 3. декември 2021. Вести денес: 7
home Вести

Коронавирусот зема голем замав во Македонија, Филипче насмеан на партискиот конгрес на СДСМ

Коронавирусот зема голем замав во Македонија, Филипче насмеан на партискиот конгрес на СДСМ

Додека епидемијата завзема голем замав во Македонија, каде во моментов има над 200 лица во карантин, министерот Венко Филипче насмеан се фотографира на партискиот конгрес на СДСМ.

Во моментов кога здравствените власт соопштија за нови 3 случаеви на коронавирус, Венко Филипче видно расположен се дружи со сопрартијците.

 

Коронавирус