недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Вести

Коронавирусот во Македонија им стави клуч на кафитериите, баровите, казината, обложувалниците…

Коронавирусот во Македонија им стави клуч на кафитериите, баровите, казината, обложувалниците…

На вечерашната пресконференција министерот за здраство Венко Филипче информираше дека ќе се воведе забрана за работење на кафитерии, клубови, казина…

Се забранува целосно работата на кафитерии, брови, клубови, казина и спортски обложувалници, соопшти вечерва министерот за здраство Венко Филипче.

Инаку, министерот Филипче на истата прес-конференција информираше дека во Македонија има нови шест зразени лица од новиот коронавирус, Ковид-19.

-Од 12 тестирани лица, позитивни на новиот коронавирус се нови шест лица, со што бројот на вкупно заразени во Македонија достигна до 18 заразени лица, откри вечерва на преск конференција министерот за здраство Венко Филипче.

Коронавирус