сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 24
home Вести

Коронавирусот прави хаос во Скопје: Заразени се 3.071 граѓани, дознајте колку има во вашата општина

Коронавирусот прави хаос во Скопје: Заразени се 3.071 граѓани, дознајте колку има во вашата општина

Во Скопје од почетокот на пандемијата има  3.071 граѓани кои се заразиле со коронавирус. Во моментов се активни 2.007 случаи.

Aктивни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

Чаир – 435, Аеродром – 160, Бутел – 155,  Гази Баба – 171, Центар – 139, Карпош – 157, Сарај – 153, Кисела Вода – 118.

Ѓорче Петров – 115, Студеничани – 101, Шуто Оризари – 81, Арачиново – 53, Илинден – 33, Петровец – 19, Чучер Сандево – 17.

Сопиште – 12, Зелениково-2, Странец – 2, Нераспределен- 84.

Коронавирус