понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 18
home Вести

Коронавирус имаат 134 скопјани: По колку заразени има во другите градови?

Коронавирус имаат 134 скопјани: По колку заразени има во другите градови?

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје – 11, Прилеп – 4, Куманово – 2, Тетово – 1.

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 219 лица.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани најмногу во Скопје-134.

Во Дебар има 43 граѓани со коронавирус. Следува Куманово со 17 заразени.

Во Штип 8 граѓани имаат коронавирус, а во Прилеп 6.

Охрид и Велес имаат по тројца граѓани позитивни на коронавирус. Во Кавадарци и Тетово има по двајца заразени.

Еден гостиварец е заразен со коронавирус.

Во друите македонски градови, засега, нема заразени.

Коронавирус