среда, 28. јули 2021. Вести денес: 170
home Вести

Корисниците на социјалните мрежи удрија по Велимир Смилевски: Така ли ги товараш сега твоите тазе вработени на маршот на СДСМ? (ФОТО)

Корисниците на социјалните мрежи удрија по Велимир Смилевски: Така ли ги товараш сега твоите тазе вработени на маршот на СДСМ? (ФОТО)

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици и членови на СДСМ.

Откако јавноста се увери дека тие биле присилно донесени со автобуси и им се делеле сендвичи, денеска на социјалните мрежи се појави и фотографија од скопски Бутел каде градоначалникот Велимир Смилевски присилно ги терал вработените да излезат на вчерашниот марш.

-Сендвичи нема за вас?

Еден секогашен претседател збореше „Како стока ги товараат и влечат“. Кој е стоката Велимир? Така ли ги товариш сега твоите тазе вработени, стои во постот на револтираниот граѓанин поставен на социјалните мрежи.

Коронавирус