среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Координатор на советничка група на владејачка партија во Бутел брутално ги крши правилата (ФОТО)

Координатор на советничка група на владејачка партија во Бутел брутално ги крши правилата (ФОТО)

Координатор на советничка група на владејачка партија во Бутел фотографира на гласачко место и истото го објавува на Фејсбук.

Со тоа тој брутално ги крши правилата. На фотографијата која ја објави се гледа како редица гласачи чекаат да го остварат своето право, а тој врши надзор и гледа кој гласал.

 

Коронавирус