среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Констатирани оставките на министерот за земјоделство и замениците министри за образование и за култура

Констатирани оставките на министерот за земјоделство и замениците министри за образование и за култура

Собранието денеска на почетокот на 54. седница ги констатираше оставките на министерот за земјоделство и на заменик-министрите за образование и за култура.

Констатирани се оставките на министерот Арјанит Хоџа, заменик-министерот за образование и наука Арафат Шабани и заменик-министерот за култура Седат Сулејмани.

На дневен ред на денешната пленарна седница се повеќе точки, меѓу кои и Предлог-буџетот за 2022 година.

Седницата почна со задоцнување од околу два часа.

Коронавирус