среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Конференција „Остварување на целите на одржлив развој – кон заедница без насилство“

Конференција „Остварување на целите на одржлив развој – кон заедница без насилство“

Регионална европска конференција за безбедни заедници насловена „Остварување на целите на одржлив развој – кон заедница без насилство“, почнува попладне во Клубот на пратеници.

На конференцијата, како што е најавено, ќе се обратат министрите за здравство и за труд и социјална политика, Венко Филипче и Мила Царовска, ректорот на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“- Скопје, Никола Јанкуловски, деканот на Медицинскиот факултет, Соња Топузовска, директорот на Институтот за јавно здравје, Шабан Мемети, шефот на канцеларијата на СЗО, Жихан Тавила, Елспет Ериксон од УНИЦЕФ и директорот на Секретаријатот на здравствената мрежа на Југоисточна Европа, Мира Јовановски Дашиќ.

Локални избори 2021