среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 3
home Вести

„Комити“ порачаа: Северна никогаш, Македонија секогаш (ФОТО)

„Комити“ порачаа: Северна никогаш, Македонија секогаш (ФОТО)

Транспарент со „Северна никогаш, Македонија секогаш“ се рашири на трибините на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Пораката ја испрати навивачката група „Комити“ за време на дуелот меѓу Вардар и Пјуник во реваншот од првото коло во Лигата на Европа.

Претходно, точно на 21 минута од натпреварот, тие го развеаја ликот на Никола Саздановски, 21-годишното момче кое почина по неколкудневна кома предизвикана од физичкиот напад врз него од страна на три лица.

Коронавирус