среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

Комисијата за заразни болести одржа состанок, eве што е одлучено

Комисијата за заразни болести одржа состанок, eве што е одлучено

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

Останува апелот за целосно и доследно почитување на мерките кои се на сила, како што се забрана за работа на угостителски објекти после 21 часот, групирање повеќе од четири лица во текот на 24 часа, како и максимално почитување на протоколите на сите економски оператори. (МИА)

Најнови вести

Коронавирус