четврток, 5. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Комисијата за заразни болести ќе одржи состанок, можни се нови мерки поради порастот на новозаболени

Комисијата за заразни болести ќе одржи состанок, можни се нови мерки поради порастот на новозаболени

Комисијата за заразни болести денеска ќе одржи состанок на кој ќе бидат изнесени нивните ставови и мислења врз основа на анализите кои ги прават.

Властите уверуваат дека состојбата со коронавирусот е стабилна, но можно е денеска членовите на Комисијата за заразни болести да донесат одлука за забрана на веселби во затворен простор.

По свадба и по семејна веселба во Тетово нагло порасна бројот на новозаразени.

Ќе се разгледува можноста за позасилени контроли на границите, за воведување на мерка за влез во земјава само со негативен ПЦР тест или потврда за вакцинација.

Коронавирус