сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 41
home Вести

Комисијата ќе предложи полициски час во критичните подрачја- еве во колку часот ќе започнува

Комисијата ќе предложи полициски час во критичните подрачја- еве во колку часот ќе започнува

Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на полицискиот час во критичните региони со голем број активни случаи на КОВИД-19.

Алсат дознава дека според предлогот мерката ќе биде во сила од 22 часот до 5 часот по полноќ.

За оваа одлука се очекува да се расправа денес на седницата на Владата закажана за во 14 часот.

Коронавирус