петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Вести

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Слоганот на СДСМ за овие избори е „нудиме нова развојна економија“

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Слоганот на СДСМ за овие избори е „нудиме нова развојна економија“

Слоганот на СДСМ за овие избори е “нудиме нова развојна економија”.
Првото логично прашање е каква била економијата во претходните три години, ако сега нудат нова развојна економија? Па зошто ако блескавме како што велеше Зоран Заев, сега ни е потребна “нова економија”?

Вистинскиот одговор е дека во изминатите три години имавме стара и неразвојна економија полна со неуспеси и стагнации без никаков прогрес во животниот стандард на граѓаните, но и дека овој нов слоган е само уште еден обид за предизборна манипулација на Заев и СДСМ.

Комисија за економија 

Коронавирус