недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Вести

Коментари на социјалните мрежи-Царовска мета на критики: „Не e чудо што ги промени сите министерства кога лаже повеќе од нивниот лидер“

Коментари на социјалните мрежи-Царовска мета на критики: „Не e чудо што ги промени сите министерства кога лаже повеќе од нивниот лидер“

Низа негативни коментари и критики се појавуваат на социјалнита мрежа Фејсбук, односно на објавата на Канал5 телевизија, каде што во живо ја пренесуваат емисијата „Само интервју“ во која Мила Царовска е гостин.

На фотографиите може јасно да се прочита дека Мила Царовска е мета на критики на македонскиот народ, кој што очигледно е незадоволен од нејзината работа како министерка во Министерството за образование и наука.

Во продолжение може да прочитате низа на негативни коментари упатени до самата министерка.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија