недела, 1. август 2021. Вести денес: 56
home Вести

Комбе со мигранти удрило во рампата на наплатната кај Миладиновци

Комбе со мигранти удрило во рампата на наплатната кај Миладиновци

Товарно моторно возило Ивеко во кое имало мигранти, изутрината удрило во рапма, а потоа во бетонска жардињера на наплатната станица кај Миладиновци во близина на Скопје.

Како што соопштија од МВР за МИА, во 8:20 часот утрово во СВР Скопје било проијавено дека ТМВ Ивеко со скопски регистарски таблички удрило во рампата и потоа во бетонска жардињера на наплатната станица Миладиновци.

Возачот го напуштил местото на настанот, а во визолото била пронајдена група мигранти, информираат од МВР. (МИА)

Коронавирус