сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 56
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Вести

Командир на полициската станица во општината на Боро Малборо фатен пијан, еве ги деталите

Командир на полициската станица во општината на Боро Малборо фатен пијан, еве ги деталите

Командирот на Полициска станица- Ново Село, Г.С. од страна на внатрешна контрола при СВР Струмица, пред три дена во работно време околу 13:00 часот е затекнат во видно алкохолизирана состојба во угостителски објект во Ново Село.

Истиот го одбил барањето од органите на внатрешна контрола да биде алкотестиран и ги игнорирал повиците на старешините да се јави на алко-тест.

До сега, за истото лице се пристигнати бројни поплаки од страна на граѓаните заради недолично однесување и конзумирање алкохол во работно време.

Случајот е нотиран од страна на внатрешна контрола, на ред е МВР да изрече санкции.

Коронавирус