понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 47
home Вести

Командант Соколи: Вие сте дојдени од Карпатите, не трпиме веќе (ВИДЕО)

Командант Соколи: Вие сте дојдени од Карпатите, не трпиме веќе (ВИДЕО)

Сами Укшини, познат како командант Соколи, експлодира денеска во Апелациониот суд, каде што започна сослушувањето за случајот “Диво Насеље“.
Соколи го изрази својот гнев кон судијката и полицијата, за како што рече, четиригодишното малтретирање кое им се прави, пренесува Лајм.

– Доста веќе, не ве поднесуваме. Четири години ве трпевме и не малтретиравме. Не ве поднесуваме веќе. Вие сте дојдени од Карпатите, таму треба да се вратите, рече Соколи.

Коронавирус