среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 9
home Вести

Колони возила тргнаа од Аеродром на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ

Колони возила тргнаа од Аеродром на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денес одржува сенароден протест, преку кој бара оставка од премиерот Зоран Заев.

Поради заразата со корона, протестот е со автомобили и во 12:30 часот се тргна кон Владата од две локации, СЦ „Борис Трајковски“ во Општина Карпош и СЦ „Јане Сандански“ во Општина Аеродром.

Голем одзив од граѓаните на Аеродром. Колони возила од оваа скопска општина се упатија кон Владата.

Коронавирус