среда, 8. декември 2021. Вести денес: 104
home Вести

КОЛОНИ ВОЗИЛА: На „Богородица“ и „Табановце“ се чека 30 минути, можност за зголемување на времето на чекање (ФОТО)

КОЛОНИ ВОЗИЛА: На „Богородица“ и „Табановце“ се чека 30 минути, можност за зголемување на времето на чекање (ФОТО)

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Табановце и ГП Богородица се чека околу 30 минути, со можност за зголемување на времето на чекање во текот на денот, додека на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Најнови вести

Коронавирус