недела, 8. декември 2019. Вести денес: 0
home Вести

Колони возила на Богородица – АМСМ информира колку се чека

Колони возила на Богородица – АМСМ информира колку се чека

Гужви и денеска на граница за Грција каде се чека околу половина час.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.Бележиме зголемена фреквенција на возила на Граничниот Премин Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.