понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 133
home Вести

Колку ќе имаме сонце толку ќе имаме и дожд во месец април – во поглед на температурите, подгответе ја оваа облека!

Колку ќе имаме сонце толку ќе имаме и дожд во месец април – во поглед на температурите, подгответе ја оваа облека!

Пролетта иако пристигна календарски во Македонија, речиси цел март имавме студено време

Снегот не дружеше до неодамна, а според прогнозата на метеоролозите тоа е и последен за овој период од годината.

Според долгорочната прогноза за месец април јасно се гледа дека во земјава се очекува затоплување на времето, особено во втората половина од месец април.

Највисоката температура месецов ќе достигне 23 степени, а сонцето ќе биде достапно речиси исто колку и облаците и дождот погледнете.

Најнови вести

Коронавирус