понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 6
home Вести

Колегите со емотивни статуси се простуваат од легендарниот Ванчо Петрушевски (ФОТО)

Колегите со емотивни статуси се простуваат од легендарниот Ванчо Петрушевски (ФОТО)

Веста за неговата смрт ги потресе сите. Неговите колеги се огласија и се простија од легендарниот актер Ванчо Петрушевски, кој почина денеска.