петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Вести

Колариќ потсети каков однос има Шилегов кон пожарникарите (ВИДЕО)

Колариќ потсети каков однос има Шилегов кон пожарникарите (ВИДЕО)

Ти си советник од ВМРО во Сопиште така? Не, или ти беше? Или ти беше?

Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ потсетува каков однос има градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кон македонските пожарникари.

Па, таа му порача на Шилегов:

„Јадоооо оди покриј се!!!

Што е битно кој беше, битно е дека заслужуваат многу повеќе и од тебе и од мене и од нас!

Пожарникарите се нашите херои“!!!

Најнови вести

Qatar 2022