четврток, 5. август 2021. Вести денес: 72
home Вести

Кој е вицепремиерот кој не почитува изборен молк!?

Кој е вицепремиерот кој не почитува изборен молк!?

Вицепремиер во Владата, кој доаѓа од редовите на една политичка партија и која е учесник на парламентарните избори, денеска на Фејсбук објави видео од интервју дадено за странски медиум, во кое зборува за теми поврзани со изборите и за новата владата по нив, објави „360 степени“..

Во периодот на изборен молк, се наметнува прашањето дали објавата е дозволена или не?

За порталот „360 степени“ прозваниот висок функционер во владата негирал дека го прекшил молкот:

„Нема забрана за комуникација со пријатели на социјалните мрежи преку приватен профил“, е ставот на вицепрерот.

Коронавирус