понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 166
home Вести

Кои се новите потпретседатели на СДСМ?

Кои се новите потпретседатели на СДСМ?

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата.

Тоа се: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва по ЦО претседателот на партијата и премиер Зоран Заев.

На чело на комисијата Едно општество за сите застанува Ѓулумсере Касапи.