понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 30
home Вести

Кога полицијата на Спасовски не тепа луѓе, забранува протести на лозари (видео)

Кога полицијата на Спасовски не тепа луѓе, забранува протести на лозари (видео)

Тензично на Лазово мовче , лозаро производителите велат дека сакат да се упатат на протест пред општината ,полицијата ги спречува во намерата ,велат ако се соберат на протест тоа да биде мирен и достоинствен протест …

Инаку вчера во јавноста се појавија видеа како полициски службеници брутално претепуваат граѓани.

Коронавирус