среда, 7. декември 2022. Вести денес: 10
home Вести

Кога ќе има опаѓање на температурите?

Кога ќе има опаѓање на температурите?

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот степен.

И покрај топлото време во следните денови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Извесно опаѓање на температурата ќе има во недела и понеделник.

Qatar 2022