недела, 2. април 2023. Вести денес: 32
home Вести

Коѕијас: Скопје сака лесно, а ние одржливо решение

Коѕијас: Скопје сака лесно, а ние одржливо решение

Скопје сака лесно решение, а ние фер и одржливо решение, вели шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, по советот за надворешни работи на ЕУ во Брисел.

-Мислам дека и двете страни се согласуваме дека треба да се бара решение. Скопје верува дека треба да биде лесно решение за нив, ние веруваме дека треба да е решение што ќе издржи низ времето и ќе биде фер, вели Коѕијас, јави дописникот на МИА од Атина.

Најнови вести