среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Коалициониот партнер на Заев, Павле Трајанов: Мој став е дека не треба да се брза со избори

Коалициониот партнер на Заев, Павле Трајанов: Мој став е дека не треба да се брза со избори

Павле Трајанов вечерва со својата изјава при гостувањето на емисијата „Што не е јасно“ му заврте грб на СДСМ. Трајанов посочи дека не треба да се брза со избори, што се судира со ставот на СДСМ дека треба да има избори веднаш.

-Јас, тој е мој став дека не треба да се брза со избори. Независно од тоа што се најавува дека ќе има втор бран од корона вирусот. Ако се сега проценките, параметрите кажуваат дека состојбата се смирува треба да се посветат сите партии на натамошно активирање на бизнисот, да се врати житвотот во нормала“, нагласи Трајанов.

Најнови вести

Коронавирус