петок, 3. јули 2020. Вести денес: 135
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Вести

Коалициониот партнер на СДСМ со „Мајку вам божју“ го честиташе Денот на младоста

Коалициониот партнер на СДСМ со „Мајку вам божју“ го честиташе Денот на младоста

Претседателот на НСДП, Тито Петковски го честита некогашниот празник Денот на младоста 25 мај познат и како роденденот на доживотниот претседател на поранешната СФРЈ, Јосип Броз Тито.

Облечен во маица со ликот на Тито ,но оној на Јосип Броз, Петковски го честита овој ден со зборовите: „Честит Денот на младоста. Сеќавање и почит кон еден државник и една држава кои веќе не постојат“.

Парламентарни избори 2020