вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 35
home Вести

Коалиционата партнерка на Заев: Ужас до болка, вие во чие име зборувате? Никој нема мандат за ова!

Коалиционата партнерка на Заев: Ужас до болка, вие во чие име зборувате? Никој нема мандат за ова!

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се национално и ментално самоубиство.

-Ужас до болка. Ако на ЕУ и треба вакво национално и ментално самоубиство, тогаш ЕУ каква што ја почитуваме и посакуваме, престанала да постои!? Неприфатливи се вакви изјави од македонски политичари за сериозни прашања! Во чие име се зборува? Никој нема мандат за ова!!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Ужас до болка. Ако на ЕУ и треба вакво национално и ментално самоубиство, тогаш ЕУ каква што ја почитуваме и посакуваме,…

Posted by Liljana Popovska on Среда, 25 ноември 2020

Коронавирус