среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Клиниката за детски болести ќе го одбележи Светскиот ден на детето

Клиниката за детски болести ќе го одбележи Светскиот ден на детето

Универзитетската клиника за детски болести – Скопје денеска ќе го одбележи Светскиот ден на детето.

На настанот, како што најавија од Клиниката, ќе присуствуваат министерот за здравство Венко Филипче, словачкиот амбасадор во земјава Хенрик Маркуш и претставници од компанијата „Алкалоид“.

Најнови вести

Коронавирус