понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 157
home Вести

Клековски: Најважно од овие избори е што никој не ги оспорува резултатите

Клековски: Најважно од овие избори е што никој не ги оспорува резултатите

Аналитичарот Сашо Клековски во дебатниот магазин на ТВ21 зборуваше на теми поврзани со изборите во Македонија.

„За мене најдобра работа е што сите страни ги легитимизираа резултатите, немаме оспорување на изборите и тоа е најважна работа од овие избори“, истакна аналитичарот Сашо Клековски во вечерашното дебатно издание на ТВ21.

Најнови вести