вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 91
home Вести

Клековски: Лицата на Спасовски и Николовски не ми изгледаа добро за резултатите на СДСМ

Клековски: Лицата на Спасовски и Николовски не ми изгледаа добро за резултатите на СДСМ

Политичкиот аналитичар Сашо Клековски вели дека атмосферата после денешното гласање е многу поразлична во споредба со претходните локални избори во 2017 година, што, според него, укажува на можен политички пресврт.

-Лицата на Оливер Спасовски и Љупчо Николовски не ми изгледаа добро за резултатите на СДСМ, дополнето со Фејсбук најавата на Христијан Мицкоски за победа…, се разрешува некаква неизвесност, рече Клековски на Сител.

Коронавирус