недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Ќерката на Димитров се пофали дека е ангажирана во МНР (ФОТО)

Ќерката на Димитров се пофали дека е ангажирана во МНР (ФОТО)

Јана Димитрова, ќерка на министерот за надворешни работи Никола Димитров, на нејзиниот профил на професионалната мрежа „Линкедин“, се пофали дека е ангажирана и стажира во Министерството за надворешни работи, пишува Лидер.

На профилот на Димитрова, таа напишала дека во моментов е стажант во одделот за човекови права на Министерството за надворешни работи.

Но останува непознато дали се работи за македонското МНР, кое го води нејзиниот татко или за МНР на Холандија.

 

Коронавирус